Ochrona dronowa i przeciwdronowa

Zapewniając pełną kompleksowość naszych usług, dostarczamy naszym klientom rozwiązania pozwalające w pełni zabezpieczyć ich obiekty przed dronami oraz wspomagające ich systemy bezpieczeństwa i ochrony przez drony.

Podobnie jak pozostałe dostarczane przez nas systemy zabezpieczeń także i te elementy integrujemy w jedno kompleksowe rozwiązanie współpracujące z pozostałymi systemami  zabezpieczeń.

W ramach dostarczanych rozwiązań proponujemy:

  • systemy ochrony przed dronami
  • systemy ochrony przy użyciu dronów

Ochrona przed dronami

Ochrona i zabezpieczenie przed infiltracją dronami to obecnie jeden z ważniejszych elementów zabezpieczenia obiektów wchodzących w skład infrastruktury krytycznej.

Systemy ochrony przeciwdronowej umożliwiają wczesne wykrycie drona, uniemożliwienie mu poruszania się po chronionym obszarze, zmuszenie drona do lądowania oraz zniszczenie drona jeśli to konieczne.

W ramach naszej oferty proponujemy naszym klientom odpowiednie dla ich potrzeb rozwiązania zabezpieczające ich obiekty przed dronami, dobrane indywidualnie do konkretnych przypadków na podstawie analizy potrzeb i możliwości prawnych sposobów unieszkodliwiania dronów.

Ochrona przy użyciu dronów

Ochrona przy użyciu dronów to część systemu bezpieczeństwa wspomagająca pracowników ochrony oraz system sygnalizacji włamania i napadu w tym system ochrony obwodowej.

Sprawdza się w szczególności tam gdzie wymagana jest ochrona dużego obszaru oraz w monitorowaniu miejsc trudno dostępnych. Wyposażone w kamery wizyjne oraz termowizyjne szybkie drony zapewniają o wiele większe możliwości w zakresie zabezpieczenia obiektu niż standardowy system kamer lub pracownicy ochrony wykonujący obchód obiektu.

System ochrony dronami możemy wykorzystać do:

  • Patrolowania z powietrza dużych, ochranianych obszarów.
  • Wczesnego wykrywania zagrożeń na przykład na składowiskach materiałów łatwopalnych
  • Monitorowania miejsc trudno dostępnych takich jak rurociągi, sieci energetyczne, dachy obiektów, bocznice kolejowe
  • Przyśpieszenia diagnozy przyczyny i lokalizacji miejsca awarii infrastruktury
  • Analizy stanu bezpieczeństwa ochranianego obiektu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zapraszamy do skontaktowania się z nami. Chętnie rozwiążemy wszelkie wątpliwości.